Bir önceki sayfaya geri dönmek için buraya tıklayın! Sayfayı yazdırmak için tıklayın!
 
 

14.03.2016

Terörü Lanetliyoruz
 

Ankara’nın kalbinde 13 Mart Pazar akşamı yine bir hain bomba patladı. 36 can yine yitti, 36 eve yine ateş düştü...

Ankara da yine bir canlı bomba bu kez araçla, halk otobüsleri ile evine sevdiklerine gitmek üzere olan, çoğu tüketici olan orta ve dar gelirli yurttaşları hedef aldı. 36 masum insan yaşamını yitirirken birçok yurttaşımız da yaralandı.

Yeter dedikçe bir yerlerde bombalara patlıyor, masum insanlar yaşamını yitiriyor, sakat kalıyor.

Terörü, katliamı gerçekleştirenleri nefretle kınıyoruz. Bu katliamların artık son bulmasını istiyor, her yeni güne nerede bomba patlayacak düşüncesiyle başlamak istemiyoruz. Başkent’te düzenlenen bu hain saldırı; masum insanların canına, ülkemizin birlik ve beraberliğine kastetmiştir. Türkiye, millet olarak birbirine kenetlenen kimliğiyle bu zor günleri de elbette geride bırakacaktır. Ülkemizin bütünlüğüne, halkımızın birlik ve beraberliğine kasteden bu saldırılar, mücadele azmimizi asla azaltmamakta, kararlılığımızı daha da artırmaktadır. Bu güzel ülkenin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu yaşatılan acıları yine birbirimize tutunarak, sarılarak aşacağımızdan şüphemiz yoktur.

Katliamda yaşamını yitiren yurttaşlarımız için bir kez daha içimiz yanarken, ailelerine, yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı, yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin Başı Sağ olsun.

Basınımız ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hasan ATAK
Genel Başkan