Bir önceki sayfaya geri dönmek için buraya tıklayın! Sayfayı yazdırmak için tıklayın!
 
 

17.03.2016

Tüketici Ödülü İkinci Defa Eskişehir'e!..
 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 17 Mart 2016 tarihinde Ankara da Düzenlenen ödül töreninde verilen 19. Geleneksel Tüketici Ödüllerinde, Radyo Televizyon dalında Tüketici Ödülünü, Kanal 26 yayınlanan ve Sülahi ÖZALP’in hazırlayıp sunduğu TÜKETİRKEN adlı program almıştır.

Kanal 26’da Her hafta Çarşamba günleri saat 17.00-18.00 saatleri arasında yayınlanan “Tüketirken” Programı, Geleneksel Tüketici Ödülü yarışmasının 2014 yılında verilen 17.Tüketici ödülünü de Radyo Televizyon dalında almıştı. Şehrimizdeki ve bölgemizde tüketicileri bilinçlendirmeyi ve bilgilendirmeyi amaç edinen program, 19.Tüketici ödülünü de alarak Eskişehir’e ikinci kez Radyo Televizyon dalında Tüketici ödülünü getirmenin sevincini yaşatmıştır.

Tüketici bilincinin geliştirilmesi, tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici haklarına, tüketici talep ve tercihlerine duyarlı firmalar ile tüketicinin korunması konusunda kamuoyunu bilgilendirici ve bilinçlendirici yayınlara yer veren yayın kuruluşlarının teşvik edilmesi ve tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amacıyla, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından “Geleneksel Tüketici Ödülleri” düzenlenmektedir. Bu ödüller; “Radyo – Televizyon Program Ödülü, Yazılı Basın Tüketici Köşesi Ödülü, Bilinçli Tüketici Ödülü, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Uygulanmasında Başarılı  Kuruluş Ödülü, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü, Bilimsel Çalışma Ödülü, Hizmet Ödülü” olmak üzere 6 dalda verilmektedir.

Sülahi ÖZALP
Tükoder Esk Şb Bşk
Kanal 26 ‘’Tüketirken’’ Programı yapımcı ve sunucusu